Hoşgeldiniz

    1861 Yılında, Osmanlı Padişahı Sultan Abdülaziz
zamanında alınan tapuya sahip olan mağazamız Kapalıçarşı'da aynı ailede bulunan en eski dükkan olma özelliği taşıyor. O zaman da kumaş, el baskısı yazma ve bölgenin kültürel özelliklerini yansıtan diğer dokumaların satıldığı bir yer olan dükkanımız zaman içerisinde modern dokumalara yer verse de onlarca yıllık ürünleri satmaya ve eskinin güzel geleneklerini korumaya çalışıyor.
     Ticaret sistemleri değişse de biz bize dayatılan yeni her uygulamayı "bu modern bir sistem" diye kabul etmiyor ve büyüklerimizden ne gördüysek öyle davranıyor, müşterilerimizi misafir olarak kabul ediyoruz. Satılan mal geri alınmaz mantığını tüketici haklarının verdiği 3-5 ayla sınırlandırmıyor ve tüm ürünleri istenilen zamanda geri alıyoruz. Üstelik neden olarak "canım sıkıldı" denmesi bile bizim için geçerli bir mazeret.
Buda yine sadece kendimize ve ürünümüze değil aynı zamanda müşterilerimize de güvendiğimizin bir göstergesi olarak bizi gururlandırıyor.
    Peştemallardan kumaşlara, hamam taslarından sabunlara ürünlerimizin tamamı içinde yerli malzemeleri barındırıyor, Anadoludan gelen hamam taslarımızdaki bakırdan en yumuşak ve en iyi su çeken peştemallarımızda kullandığımız pamuk ve ketene, sadece doğal olanlarını sattığımız sabunlardaki zeytin yağı ve defne özünden el dokuması şallarımızdaki yünlere bütün ürünlerimiz bizden olanlara ait. Biz neredeyse unutulmuş olan peştemala 90'ların başında hayat verdiğimizde nasıl en iyi yerli pamuğu kullanıyorsak şimdi de aynı şeyi yapıyoruz. Sentetik iplikleri bırakın,
Çinde üretilen bambu ve diğer malzemeleri bile peştamallarımızda kullanmıyoruz. İşte bu yüzden hem kendimize hem müşterilerimize güveniyor ve Eğin Tekstil'den alınan her ürün "süresiz" ve "neden belirtmeksizin" iade edilebilir diyoruz; çünkü biliyoruz ki bizim ürünlerimiz kendi başına yıpranmaz ve ilk satın alındığında ne kadar iyiyse bundan en az 10 yıl sonra bile aynı kalitede olur. Bu ülkenin sadece en iyi kalite ürünlerine değil diğer değerlerine de ev sahipliği yaptığımıza inanıyor, bu değerlere sahip tüm insanları alışveriş için olmasa bile sırf sohbet etmek için dükkanlarımıza bekliyoruz.